BDO/WDF Ukraine Open 2019 - 14 September 2019 BDO/WDF Kyiv Masters 2019 - 15 September 2019
Чоловіки / Men: Чоловіки / Men:
Anatolii Hutnik (Kharkiv, Ukraine) Anatolii Hutnik (Kharkiv, Ukraine)
Yurii Leshchenko (Kharkiv, Ukraine) Yurii Leshchenko (Kharkiv, Ukraine)
Dmytro Kovalov (Kharkiv, Ukraine) Dmytro Kovalov (Kharkiv, Ukraine)
Fateh Deen (Lahore, Pakistan) Fateh Deen (Lahore, Pakistan)
Artem Usyk (Kyiv, Ukraine) Artem Usyk (Kyiv, Ukraine)
Siargey Shliahau (Minsk, Belarus) Siargey Shliahau (Minsk, Belarus)
Oleksandr Koval (Zhovti Vody, Ukraine) Oleksandr Koval (Zhovti Vody, Ukraine)
Stanislav Nekristov (Kyiv, Ukraine) Stanislav Nekristov (Kyiv, Ukraine)
Serhii Khimchak (Zhovti Vody, Ukraine) Serhii Khimchak (Zhovti Vody, Ukraine)
Volodymyr Kulakov (Zhovti Vody, Ukraine) Volodymyr Kulakov (Zhovti Vody, Ukraine)
Robert Tjörnebro (Göteborg, Sweden) Florian Müller (Obertshausen, Germany)
Florian Müller (Obertshausen, Germany) Vital Niamtsou (Gomel, Belarus)
Taras Torskyi (Kyiv, Ukraine) Taras Torskyi (Kyiv, Ukraine)
Ilya Pekaruk (Energodar, Ukraine) Ilya Pekaruk (Energodar, Ukraine)
Ali Sabuncuoglu (Izmir, Turkey) Ali Sabuncuoglu (Izmir, Turkey)
Vlad Melashenko (Uzhgorod, Ukraine) Vlad Melashenko (Uzhgorod, Ukraine)
Oleg Plauski (Minsk, Belarus) Oleg Plauski (Minsk, Belarus)
Lukasz Waclawski (Poland) Lukasz Waclawski (Poland)
Pál Székely (Hungary) Pál Székely (Hungary)
Andrey Ziazyulya (Gomel, Belarus) Andrey Ziazyulya (Gomel, Belarus)
Igor Dzasokhov (Limasol, Cyprus) Igor Dzasokhov (Limasol, Cyprus)
Panagiotis Yiangou (Limasol, Cyprus) Panagiotis Yiangou (Limasol, Cyprus)
Oleksii Bushui (Kharkiv, Ukraine) Oleksii Bushui (Kharkiv, Ukraine)
Hryhorenko (Kryvyi Rih, Ukraine) Hryhorenko (Kryvyi Rih, Ukraine)
Andrii Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine) Andrii Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine)
Nikita Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine) Nikita Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine)
Vitalii Rogov (Kryvyi Rih, Ukraine) Vitalii Rogov (Kryvyi Rih, Ukraine)
Borys Gurskyi (Kyiv, Ukraine) Borys Gurskyi (Kyiv, Ukraine)
Anton Vygovskiy (Kharkiv, Ukraine) Anton Vygovskiy (Kharkiv, Ukraine)
Yurii Kotliar (Kharkiv, Ukraine) Yurii Kotliar (Kharkiv, Ukraine)
Dmytro Chumak (Mariupol, Ukraine) Dmytro Chumak (Mariupol, Ukraine)
Denys Ponomopenko (Mariupol, Ukraine) Denys Ponomopenko (Mariupol, Ukraine)
Ruslan Mogylevskyi (Kharkiv, Ukraine) Ruslan Mogylevskyi (Kharkiv, Ukraine)
Pavlo Burmaka (Dnipro, Ukraine) Pavlo Burmaka (Dnipro, Ukraine)
Denys Anysymov (Snizhne, Ukraine) Denys Anysymov (Snizhne, Ukraine)
Sergii Usyk (Kyiv, Ukraine) Sergii Usyk (Kyiv, Ukraine)
Volodymyr Martov (Kharkiv, Ukraine) Volodymyr Martov (Kharkiv, Ukraine)
Dmytro Kiselev-Bozhenko (Odesa, Ukraine) Dmytro Kiselev-Bozhenko (Odesa, Ukraine)
Andrii Korpusov (Lutsk, Ukraine) Andrii Korpusov (Lutsk, Ukraine)
Sergii Markov (Odesa, Ukraine) Sergii Markov (Odesa, Ukraine)
Anton Savenkov (Kryvyi Rih, Ukraine) Anton Savenkov (Kryvyi Rih, Ukraine)
Vasyl Rudkovskyi (Kryvyi Rih, Ukraine) Vasyl Rudkovskyi (Kryvyi Rih, Ukraine)
Vladyslav Omelchenko (Kryvyi Rih, Ukraine) Vladyslav Omelchenko (Kryvyi Rih, Ukraine)
Oleksandr Mamyka (Kryvyi Rih, Ukraine) Oleksandr Mamyka (Kryvyi Rih, Ukraine)
Oleksandr Getmantsev (Kharkiv, Ukraine) Oleksandr Getmantsev (Kharkiv, Ukraine)
Vitalii Kulik (Kryvyi Rih, Ukraine) Vitalii Kulik (Kryvyi Rih, Ukraine)
Slaven Kovacevic (Zagreb, Croatia) Slaven Kovacevic (Zagreb, Croatia)
Ihor Shablii (Kryvyi Rih, Ukraine) Ihor Shablii (Kryvyi Rih, Ukraine)
Anatolii Ahnievshchykov (Avdiivka, Ukraine) Anatolii Ahnievshchykov (Avdiivka, Ukraine)
Vladyslav Volkov (Kharkiv, Ukraine) Vladyslav Volkov (Kharkiv, Ukraine)
Maksym Pivoshenko (Avdiivka, Ukraine) Maksym Pivoshenko (Avdiivka, Ukraine)
Roman Tiamolov (Avdiivka, Ukraine) Roman Tiamolov (Avdiivka, Ukraine)
Endre Otterlei (Elnesvagen, Norway) Endre Otterlei (Elnesvagen, Norway)
Roar Bustebakke (Raufoss, Norway) Roar Bustebakke (Raufoss, Norway)
Terjer Oseth (Raufoss, Norway) Terjer Oseth (Raufoss, Norway)
Kai Aspebakken (Raufoss, Norway) Kai Aspebakken (Raufoss, Norway)
Sebastian Steyar (Kedzierzyn Kozle, Poland) Sebastian Steyar (Kedzierzyn Kozle, Poland)
Andrii Podkopaev (Kryvyi Rih, Ukraine) Andrii Podkopaev (Kryvyi Rih, Ukraine)
Oleksandr Lepen (Kryvyi Rih, Ukraine) Oleksandr Lepen (Kryvyi Rih, Ukraine)
Konstantin Buravloyv (Adviivka, Ukraine) Konstantin Buravloyv (Adviivka, Ukraine)
Andrii Rusanov (Avdiivka, Ukraine) Andrii Rusanov (Avdiivka, Ukraine)
Andrii Zabornyi (Odesa, Ukraine) Andrii Zabornyi (Odesa, Ukraine)
Vitalii Yakimenko (Odesa, Ukraine) Vitalii Yakimenko (Odesa, Ukraine)
Oleksandr Honcharenko (Odesa, Ukraine) Oleksandr Honcharenko (Odesa, Ukraine)
Wayne Halliwell (Paphos, Cyprus) Wayne Halliwell (Paphos, Cyprus)
Anton Tsybukh (Kryvyi Rih, Ukraine) Anton Tsybukh (Kryvyi Rih, Ukraine)
Yevhen Kunchenko (Sievierodonetsk, Ukraine) Yevhen Kunchenko (Sievierodonetsk, Ukraine)
Ihor Ishutin (Kyiv, Ukraine)  
   
Жінки / Ladies: Жінки / Ladies:
Maryna Pavliuchenko (Kharkiv, Ukraine) Maryna Pavliuchenko (Kharkiv, Ukraine)
Tetiana Silikhova (Odesa, Ukraine) Tetiana Silikhova (Odesa, Ukraine)
Vitalina Moiseienko (Dnipro, Ukraine) Vitalina Moiseienko (Dnipro, Ukraine)
Sviatlana Tuzhykava (Soligorsk, Belarus) Sviatlana Tuzhykava (Soligorsk, Belarus)
Alena Palahina (Soligorsk, Belarus) Alena Palahina (Soligorsk, Belarus)
Tatsiana Nuzhnova (Soligorsk, Belarus) Tatsiana Nuzhnova (Soligorsk, Belarus)
Ksenia Klochek (Moscow, Russia) Ksenia Klochek (Moscow, Russia)
Ekaterina Gordeeva (Minsk, Belarus) Ekaterina Gordeeva (Minsk, Belarus)
Tetiana Kharchenko (Cherkasy, Ukraine) Tetiana Kharchenko (Cherkasy, Ukraine)
Hanna Chumak (Mariupol, Ukraine) Hanna Chumak (Mariupol, Ukraine)
Svitlana Anisimova (Donetsk, Ukraine) Svitlana Anisimova (Donetsk, Ukraine)
Iryna Mieltieva (Kyiv, Ukraine) Iryna Mieltieva (Kyiv, Ukraine)
Mariya Svyryd (Odesa, Ukraine) Mariya Svyryd (Odesa, Ukraine)
Natali Popova (Odesa, Ukraine) Natali Popova (Odesa, Ukraine)
Kateryna Spektorenko (Kryvyi Rih, Ukraine) Kateryna Spektorenko (Kryvyi Rih, Ukraine)
Anna Chabanova (Kryvyi Rih, Ukraine) Anna Chabanova (Kryvyi Rih, Ukraine)
Kseniya Stomachenko (Odesa, Ukraine) Kseniya Stomachenko (Odesa, Ukraine)
Iryna Buketova (Kyiv, Ukraine) Iryna Buketova (Kyiv, Ukraine)
Olena Pivoshenko (Avdiivka, Ukraine) Olena Pivoshenko (Avdiivka, Ukraine)
   
Юніори / Youth Юніори / Youth
Andrii Torskyi (Kyiv, Ukraine) Andrii Torskyi (Kyiv, Ukraine)
Koval Viktoriia (Kyiv, Ukraine) Koval Viktoriia (Kyiv, Ukraine)
Ilya Pekaruk (Energodar, Ukraine) Ilya Pekaruk (Energodar, Ukraine)
Ksenia Klochek (Moscow, Russia) Ksenia Klochek (Moscow, Russia)
Nikita Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine) Nikita Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine)
Rostyslav Tiamolov (Avdiivka, Ukraine) Rostyslav Tiamolov (Avdiivka, Ukraine)
   
BLIND DRAW PAIRS 13 September 2019
Anatolii Hutnik (Kharkiv, Ukraine) Maryna Pavliuchenko (Kharkiv, Ukraine)
Dmytro Kovalov (Kharkiv, Ukraine) Tetiana Silikhova (Odesa, Ukraine)
Fateh Deen (Lahore, Pakistan) Vitalina Moiseienko (Dnipro, Ukraine)
Artem Usyk (Kyiv, Ukraine) Torskyi Taras (Kyiv, Ukraine)
Siargey Shliahau (Minsk, Belarus) Pekaruk Ilya (Energodar, Ukraine) 
Alexander Koval (Zhovti Vody, Ukraine) Vlad Melashenko (Uzhgorod, Ukraine)
Stanislav Nekristov (Kyiv, Ukraine) Sviatlana Tuzhykava (Soligorsk, Belarus)
Serhii Khimchak (Zhovti Vody, Ukraine) Alena Palahina (Soligorsk, Belarus)
Robert Tjörnebro (Göteborg, Sweden) Tatsiana Nuzhnova (Soligorsk, Belarus)
Volodymyr Kulakov (Zhovti Vody, Ukraine) Oleg Plauski (Minsk, Belarus)
Vital Niamtsou (Gomel, Belarus) Ksenia Klochek (Moscow, Russia)
Ekaterina Gordeeva (Minsk, Belarus) Igor Dzasokhov (Limasol, Cyprus)
Panagiotis Yiangou (Limasol, Cyprus) Oleksii Bushui (Kharkiv, Ukraine)
Andrii Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine) Nikita Soltys (Kryvyi Rih, Ukraine)
Vitalii Rogov (Kryvyi Rih, Ukraine) Borys Gurskyi (Kyiv, Ukraine)
Yurii Kotliar (Kharkiv, Ukraine) Hanna Chumak (Mariupol, Ukraine)
Dmytro Chumak (Mariupol, Ukraine) Denys Ponomarenko (Mariupol, Ukraine)
Pavlo Burmaka (Dnipro, Ukraine) Denys Anysymov (Snizhne, Ukraine)
Svitlana Anisimova (Donetsk, Ukraine) Sergii Usyk (Kyiv, Ukraine)
Volodymyr Martov (Kharkiv, Ukraine) Iryna Mieltieva  (Kyiv, Ukraine)
Dmytro Kiselev-Bozhenko (Odesa, Ukraine) Sergii Markov (Odesa, Ukraine)
Natali Popova (Odesa, Ukraine) Kateryna Spektorenko (Kryvyi Rih, Ukraine)
Anton Savenkov (Kryvyi Rih, Ukraine) Vasyl Rudkovskyi (Kryvyi Rih, Ukraine)
Vladyslav Omelchenko (Kryvyi Rih, Ukraine) Oleksandr Getmantsev (Kharkiv, Ukraine)
Vitalii Kulik (Kryvyi Rih, Ukraine) Slaven Kovacevic (Zagreb, Croatia)
Oksana Marfola (Kharkiv, Ukraine) Endre Otterlei (Elnesvagen, Norway)
Roar Bustebakke (Raufoss, Norway) Terjer Oseth (Raufoss, Norway)
Kai Aspebakken (Raufoss, Norway) Oleksandr Honcharenko (Odesa, Ukraine)
Wayne Halliwell (Paphos, Cyprus) Iryna Buketova (Kyiv, Ukraine)