Міжнародні змагання «BDO/WDF UKRAINE OPEN 2019» та «BDO/WDF KYIV OPEN 2019» будуть проводитися за «Правилами проведення змагань WDF».

Нижче наведені основні правила проведення змагань WDF.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Всі гравці повинні грати за "Правилами проведення змагань WDF" та за правилами, встановленими організаторами.

Будь-яке питання, що відсутнє в «Правилах проведення змагань WDF», вирішується організаторами змагань і їх рішення є остаточним.

Гравець, який порушує «Правила проведення змагань WDF», повинен бути дискваліфікований зі змагань.

Якщо Організатори вирішують дискваліфікувати гравця, пару або команду, то гравець пара або команда повинні бути негайно повідомлені про це. Якщо гравець, пара або команда грають, то матч повинен бути зупинений.

Гравець, пара або команда, яка була дискваліфікована, можуть подати апеляцію, якщо на це є  підстави. Організатор повинен вислухати аргументи дискваліфікованого гравця, пари чи команди, перш ніж винести остаточне рішення.

Якщо гравець не був присутнім на офіційній церемонії нагородження без дозволу організаторів, то він втрачає право на отримання будь-яких нагород.

Якщо з вини гравця Організаторами були понесені якісь витрати, то гравець зобов'язаний відшкодувати ці витрати.

Будь-який гравець, що був відсутній більш ніж 5 хвилин після виклику його на гру, програє цей матч.

Гравець зобов'язаний підійти до призначеної мішені або до суддівського столу протягом 5 хвилин з моменту його виклику.

Будь-який гравець або команда мають право знати час наступного матчу, в якому вони беруть участь, якщо така інформація відома.

РЕЄСТРАЦІЯ

Гравці зобов'язані зареєструватися на змагання особисто або за допомогою керівника команди на кожне змагання та у встановлений час.

Всі гравці, які не пройшли реєстрацію у встановлений час, не допускаються до змагань.

ЖЕРЕБКУВАННЯ

Для кожного окремого змагання передбачене окреме жеребкування, яке проходить до початку змагань. В особистих змаганнях не допускається заміна гравців.

РОЗМИНКА

Кожен гравець має право кинути 6 дротиків для розминки до початку матчу на тій мішені, де буде проводитися матч.

Під час гри забороняється тренуватися де-небудь без дозволу офіційних осіб турніру.

ПОЧАТОК ГРИ

У кожному матчі потрібно визначити, хто перший буде починати матч. Гравці кидають в сектор «Булл» - центр мішені, хто ближче потрапить до центру мішені, той і починає матч. Порядок кидка в сектор «Булл» визначається жеребкуванням або підкиданням монетки.

Переможець кидка на «Булл» починає у всіх непарних легах. Якщо матч складається з сетів, то переможець кидка на «Булл» починає у всіх непарних сетах.

Кидаючи на «Булл», гравець (в особистих змаганнях) або член команди повинен кинути тільки один дротик. Дротик повинен залишатися в мішені для підрахунку. Якщо дротик випав з мішені, то потрібно повторити кидок, поки дротик не залишиться в мішені. Якщо дротик потрапив в сектор «25» або «Булл», то він повинен бути вийнятий, щоб суперник зміг зробити свій кидок. Якщо Суддя матчу не може визначити, хто потрапив ближче до центру мішені, або обидва дротика потрапили в сектор «25» або «Булл», то необхідно перекинути. Повторні кидки відбуваються в зворотному порядку.

СЕРІЯ КИДКІВ

Гравці грають своїми дротиками, вага яких не повинна перевищувати 50 грам, а довжина - не більше 30,5 см.

Всі дротики повинні бути кинуті рукою, по черзі. Дротики кидаються голкою до мішені. Кидок не зараховується, якщо дротик кинутий інакше.

Серія кидків складається максимум з трьох кидків дротиками.

Якщо гравець під час серії кидків торкається будь-якого дротика, який знаходиться в мішені, то ця серія кидків вважається завершеною.

Будь-який дротик, що впав або відскочив від мішені, не перекидається.

Будь-дротик, який випав з мішені під час кидка і повернутий в мішень, не зараховується.

Гравець, який псує мішень під час вилучення дротиків, отримує попередження. Якщо подібне трапляється повторно в цьому матчі, то гравець отримує друге попередження. Якщо відбувається третій подібний випадок в матчі, то гравцеві зараховується поразка в даному матчі.

Дротики повинні бути вилучені з мішені гравцем, який їх кидав, крім тих випадків, коли гравець фізично не може цього зробити. Але тільки після того, як суддя оголосить набрані очки.

ВЕДЕННЯ РАХУНКУ ГРИ

Протести з приводу оголошеного рахунку не приймаються, якщо він зроблений після того, як дротики були витягнуті з мішені.

Арифметичні помилки в рахунку залишаються, якщо вони не були виправлені до наступного кидка гравця.

Питання з приводу набраних очок і виконаних списань не можуть вноситися до протоколу після  завершеннялега або матчу.

Поточний рахунок гри повинен відображатися на табло на рівні очей гравців і в полі зору гравців і суддів.

Гравець, який кидає дротики, може в будь-який час проконсультуватися з суддею про кількість набраних очок і свого залишку очок.

Ніхто не має права підказувати гравцеві, в яке подвоєння необхідно потрапити для завершення лега.

Маркер повинен виступати в якості судді в усіх питаннях, що стосуються Правил гри і консультуватися з іншими офіційними особами для винесення якихось рішень під час проведення матчу.

ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ГРАВЦІВ

Під час турнірних ігор всі гравці знаходяться під контролем офіційних осіб турніру.

Гравець або команди повинні бути присутніми в зазначений час біля призначеної мішені для гри. Відсутність гравця або команди більше 5-ти хвилин призводить до програшу матчу.

В ігровій зоні можуть знаходитися тільки офіційні особи та гравці.

Офіційні особи, які перебувають перед гравцями, під час кидка, повинні обмежити свої рухи до мінімуму.

Суперник повинен стояти позаду від межі кидка на відстані не менше ніж 60 см.

Під час фінальних етапів гравці знаходяться під контролем офіційних осіб і між кидками повинні розташовуватися таким чином, щоб не обмежувати огляд того, що відбувається іншим гравцям, офіційним особам, глядачам та, при необхідності, телевізійним камерам.

Якщо під час матчу гравцеві потрібно терміново покинути ігрову зону, Суддя може, на свій розсуд, дозволити покинути ігрову зону, але не більше ніж на 5 хвилин.

Якщо дротики гравця пошкоджені, то у нього є три хвилини на ремонт або заміну.

У випадках протесту щодо рішення судді матчу, передбачуваного порушення правил з боку іншого гравця чи іншого  конфлікту, необхідно припинити матч і заявити про це організаторам або іншим офіційним особам. Рішення повинно бути винесено відповідальною посадовою особою до того, як лег або матч буде відновлений. Протести після матчу не приймаються.

ФОРМА ГРАВЦІВ

Гравцям забороняється грати в джинсах. Також заборонено грати в брюках або спідницях, які нагадують «джинсовий стиль». Гравцям заборонено грати в спортивному взутті та спортивних костюмах.

Гравці повинні бути одягнені в штани темного кольору. Взуття має бути закритого типу, темного кольору. Ігрова футболка повинна бути з коміром і рукавами (поло або сорочка).

Гравцям дозволено носити напульсник на зап'ястях.

Гравцям забороняється грати в головних уборах або навушниках. Крім випадків, які пов'язані з релігійними міркуваннями або за медичними причинами, але тільки з дозволу організаторів.

Гравцям заборонено носити на своїй ігровій формі будь-які нашивки, значки, не погодивши їх з організаторами.

Під час усіх заходів, пов'язаних з проведенням змагань з дартсу, будь-яка ігрова форма гравця повинна бути узгоджена з організаторами. Будь-яка неприйнятна частина ігрової форми повинна бути замінена до того, як гравець буде брати участь в будь-яких зустрічах, матчах, інтерв'ю або презентаціях.

Будь-який гравець, який порушує правила ігрової форми має бути дискваліфікований зі змагань.

ПОВЕДІНКА ГРАВЦІВ

Під час матчу гравці повинні поважно ставитися до іншого гравця (гравців), утриматися від зухвалих дій, образливих виразів та жестів і не допускати прояви будь-якої неспортивної поведінки.

Будь-який гравець, що на думку Організаторів порушив правила поведінки, вважається таким, що дискредитує дартс і повинен бути відсторонений від подальшої участі у змаганнях. Однак, якщо гравці або офіційні особи команди даного гравця заперечують проти дискваліфікації або штрафу, цей інцидент має бути оскаржений негайно. Організатор повинен вислухати всі аргументи дискваліфікованого гравця до прийняття остаточного рішення.

ПАЛІННЯ ТА АЛКОГОЛЬ

У всіх змаганнях під егідою WDF в приміщення заборонено палити. Заборонено вживати алкоголь в ігровій зоні.

Будь-який гравець, який порушив заборону на вживання алкоголю та паління, буде відсторонений від участі в матчі, в якому відбулося порушення і про інцидент буде повідомлено до відповідних органів дисциплінарного покарання.

У всіх змаганнях з дартсу під егідою WDF всі гравці і офіційні особи підкоряються умовам і положенням антидопінгових правил WDF. Тестування на заборонені препарати може статися в будь-який момент змагань, як того вимагає WADA.

РЕКЛАМА

Організаторам належать всі права на використання рекламних матеріалів, слоганів та логотипів для просування та проведення змагань WDF.

Організатори залишають за собою право захищати інтереси своїх спонсорів щодо будь-яких рекламних матеріалів, слоганів і логотипів, що використовуються гравцями, командами або іншими спонсорами.

Гравцям, які беруть участь в турнірах WDF, забороняється використовувати на одязі рекламні матеріали, слогани і логотипи, які стосуються будь-якого товарному продукту або концерну, без попереднього дозволу Організаторів.

Перед відео-трансляцією матчу Організатори мають право вимагати від гравця зняти або видалити рекламні матеріали, слогани і логотипи. Гравець, який відмовляється виконувати таку вимогу, буде відсторонений від матчу.

У випадках, коли гравець або команда виходять на сцену для гри з будь-якими рекламними матеріалами, слоганами і логотипами, які суперечать будь-якому пункту даного розділу правил WDF або будь-яким правилам телевізійної реклами, які діють під час гри в дартс, вони будуть відсторонені від матчу.